TURNIEJE I KONKURSY

2016/2017:

Temat - nazwa krzyżówki lub quizu

Osoby, które bezbłędnie rozwiązały konkurs

szkoła:

  Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Liceum

Od antyku do baroku   Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Rafał Świerczewski 1b, Jakub Perlak 3b, Małgorzata Pinior 2b
Bella i Sebastian     Jakub Perlak 3b, Marek Fojcik 1a
Bohaterowie książek i książeczek   Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Jakub Perlak 3b
Czy ich pamiętasz?   Alicja Jędryka 1b, Maria Medalion 2c Marek Fojcik 1a, Jakub Perlak 3b, Martyna Golasz 1b
Literackie żony i kochanki   Maria Medalion 2c, Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Rafał Świerczewski 1b, Martyna Mika 1b, Jakub Perlak 3b
Małe historyczne co nieco   Zuzanna Frelich1b Jakub Kurzal 1b, Marek Fojcik 1a, Rafał Świerczewski 1b, Jakub Perlak 3b, Małgorzata Pinior 2b
Patroni Roku 2017   Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Rafał Świerczewski 1b, Jakub Perlak 3b
Strażniczka książek     Jakub Perlak 3b, Marek Fojcik 1a
Tajemniczy ogród Magdalena Jagieło 4b, Konrad Budka 4a, Lena Meronka 4a, Nikola Żurak 4a, Maria Wawrzyczek 4b, Teresa Prusko 4a, Zuzanna Kondrot 4a, Zuzanna Widrińska 4a, Ignacy Smolnik 4a Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Jakub Perlak 3b
Twoi przyjaciele z kart książek   Maria Medalion 2c, Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Martyna Mika 1b, Jakub Perlak 3b, Martyna Golasz 1b
Literatura XX wieku   Zuzanna Frelich1b Marek Fojcik 1a, Jakub Perlak 3b

Zobacz nagrodzone prace - kliknij!

Do udziału w konkursie zapraszamy:
- Uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum
- Nauczycieli i Pracowników Szkoły
- Rodziców

Praca formatu A4 z wyraźnie widocznym TYTUŁEM ulubionej KSIĄŻKI, wykonana dowolną techniką:
- zdjęcie (np. Twój portret - SELFIE z okładką ulubionej książki)
- rysunek
- grafika komputerowa
- wyklejanka etc. etc. .

Prace podpisujemy czytelnie na odwrocie i zanosimy do biblioteki w głównym budynku szkoły do poniedziałku, 13 marca 2017


Temat - nazwa krzyżówki lub quizu

Osoby, które bezbłędnie rozwiązały konkurs

Jan Kochanowski: Fraszki, Treny, Pieśni - krzyżówka Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1bG, Jakub Perlak 3bLO, Maria Pacak 3aLO, Rafał Świerczewski 1bLO
Operowy zawrót głowy - quiz Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bLO, Rafał Świerczewski 1bLO
Patroni znad Wisły - quiz Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bLO, Zuzanna Frelich 1bG, Rafał Świerczewski 1bLO
Pozytywizm - krzyżówka Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1bG, Jakub Perlak 3bLO, Rafał Świerczewski 1bLO
Romantyzm - krzyżówka Maria Pacak III a LO, Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bLO
Oświecenie - krzyżówka Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bLO
Nucąc kolędy - krzyżówka Marek Fojcik I a LO, Maria Pacak III a LO, Zuzanna Frelich 1bG, Jakub Perlak 3bLO, Martyna Golasz 1bLO, Małgorzata Pinior 2bLO

Krzyżówka pod psem

Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1bG, Jakub Perlak 3bLO
Końska krzyżówka Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1bG, Irena Ciupke 2cG, Maria Pacak 3aLO, Martyna Golasz 1bLO, Jakub Perlak 3bLO, Zuzanna Kondrot 4aSP, Małgorzata Pinior 2bLO


PRACE konkursowe:
Pierwsze miejsce:
Jan Żukowski 1 b GIM
Drugie miejsce:
Małgorzata Pinior 2 b LO


LAUREACI:
Jakub R. 1bLO, Wiktoria L. 2aG, Paulina M. 1bL, Agata S. 2bL, Paulina C. 2aG,
Jan Ż. 1bG, Marek F. 1aL, Piotr P. 2aG, Wojciech D. 1aL, Franciszek A. 3aG, Adrianna K. 1aL

Głosowanie - wybory tematu tegorocznego turnieju klas:

Ponieważ macie różne zainteresowania, oferujemy aż 10 różnych krzyżówek oraz trzy quizy

Czas na rozwiązanie macie długi - aż do poniedziałku, 17 października

Blankiety czekają na Was w bibliotece

Wybieramy na raz maksymalnie dwa konkursy

Gdy oddamy do biblioteki rozwiązane, wtedy możemy wybrać kolejne dwa
By otrzymać dyplom i nagrodę wystarczy rozwiązać bezbłędnie jeden z konkursów

Miłej zabawy! :-)

Temat - nazwa krzyżówki lub quizu

Osoby, które bezbłędnie rozwiązały konkurs

Adam Mickiewicz: nie tylko Ballady i Romanse Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Jakub Perlak 3bL
Sklepy i Sanatorium Brunona Schulza Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL
Herbert George Wells: autor nie tylko Wehikułu czasu Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL
Kolory rubinu, szafiru i szmaragdu - Trylogia czasu Kerstin Gier Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Jakub Perlak 3bL
KOSMICZNA krzyżówka z dedykacją dla Patryka B. Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL,
Krzyżacy Henryka Sienkiewicza Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL
Krzyżówka dla BIBLIOMANA Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL

Krzyżówka księżycowa Marissa Meyer: Cinder (Saga Księżycowa 1)

Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL
Legendarna Polska - quiz Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Jakub Perlak 3bL
Pan Tadeusz Adama Mickiewicza Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Jakub Perlak 3bL
D. J. MacHale: Wędrowiec : PENDRAGON Marek Fojcik I a LO, Jakub Perlak 3bL
Nie tylko władcy - wielcy Polacy - o kim mowa? - quiz Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Jakub Perlak 3bL

Nie tylko Oskary - quiz o nagrodach filmowych

Marek Fojcik I a LO, Zuzanna Frelich 1 b Gim, Martyna Mika 1b LO, Jakub Perlak 3bL


  • Każda klasa wystawia drużynę jedno, dwu lub trzyosobową, która będzie odpowiadać na pytania z książki
    Skład drużyny należy zgłosić do biblioteki, do czwartku, 19 maja 2016
    Dodatkowe punkty drużyna może zdobyć za odpowiedni
    strój - nawiązujący do powieści

  • Każda klasa przygotuje skecz (zabawną scenkę), trwający do 3 minut na temat: W poszukiwaniu urszulańskiego skarbu
    (Jury będzie oceniać: wkład pracy, zgodność z tematem, zaangażowanie, stroje, dowcip)

  • Losowanie kolejności, w tej kolejności drużyny będą odpowiadać na pytania, i prezentować skecze - na jednym z apeli przed zabawą

  • Zamiast tradycyjnej scenki, można na turniej klas przygotować 3 minutowy film.
    Do wtorku, 7 czerwca
    klasy zgłaszają w bibliotece czy będą prezentowały film czy scenkę


Laureaci konkursów kwietnionych

Nazwa konkursu:

Laureaci (na odpowiedzi czekaliśmy do wtorku, 10 maja 2016)

Jan III Sobieski - krzyżówka Marek Fojcik 3bG, Martyna Mika 3cG, Jakub Perlak 2bL, Rafał Świerczewski 3aG
Trzy dramaty Szekspira - krzyżówka Marek Fojcik 3bG, Małgorzata Pinior 1bL, Jakub Perlak 2bL, Rafał Świerczewski 3aG
Na tropie pisarzy i poetów - quiz Marek Fojcik 3bG, Martyna Mika 3cG, Jakub Perlak 2bL, Rafał Świerczewski 3aG, Maria Medalion 1cG
Szekspirowski quiz Jakub Perlak 2bL, Rafał Świerczewski 3aG
Polska jest fascynująca! - quiz Jakub Perlak 2bL, Marek Fojcik 3bG, Rafał Świerczewski 3aG
Zupełnie luzacja krzyżówka z myślą o wakacjach Jakub Perlak 2bL, Marek Fojcik 3bG, Rafał Świerczewski 3aG, Maria Medalion 1cG


2 edycja międzyszkolnego konkursu fotograficznego

Nazwa konkursu:

Laureaci:

Walentynkowa krzyżówka Wiktoria Lasończyk 1aG, Marek Fojcik 3bG, Klaudia Wowra 3L, Jakub Perlak 2bL, Paulina Musiolik 3cG
Rok Feliksa Nowowiejskiego Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL,Wiktoria Lasończyk 1aG, Paulina Musiolik 3cG
Więzień labiryntu Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL
Wiosenna krzyżówka Marek Fojcik 3bG, Wiktoria Lasończyk 1aG, Klaudia Wowra 3L, Jakub Perlak 2bL, Paulina Musiolik 3cG


Blankiety z pytaniami na tablicy przed biblioteką

Konkursy bezbłędnie rozwiązali:

Nazwa konkursu: Laureaci:
Pismo obrazkowe Marek Fojcik 3bG, Dominik Ciesielski 3L, Jakub Perlak 2bL, Rafał Świerczewski 3aG, Martyna Mika 3cG, Paulina Musiolik 3cG
ZSU w Rybniku Anna Kulas 1bG, Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL, Martyna Mika 3cG, Julia Wita 1bG, Paulina Musiolik 3cG, Joanna Szyszka 3cG
Bohaterowie Sienkiewicza Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL, Paulina Musiolik 3cG,
Tadeusz Kościuszko Marek Fojcik 3bG, Dominik Ciesielski 3L, Maria Medalion 1cG, Rafał Świerczewski 3aG, Jakub Perlak 2bL, Magdalena Drozd 2cG
Quiz liturgiczny Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL

KONKURS
Zapraszamy do udziału w 
międzyszkolnym Konkursie na Ekslibris - logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku
Na prace konkursowe czekamy do 30 stycznia 2016 r. :
plakat - regulamin

Konkursy bezbłędnie rozwiązali:

Nazwa konkursu: Laureaci:
Rok TEATRU - Quiz Marek Fojcik 3bG, Paulina Musiolik 3cG, Zofia Cieciura 3cG, Martyna Mika 3cG, Jakub Perlak 2bL
Rok Jana Długosza Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL
Rybniczanie Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL
Rybnik i okolice Marek Fojcik 3bG, Dominik Ciesielski 3L, Martyna Mika 3cG, Zofia Cieciura 3cG, Zofia Podleśny 2bG, Jakub Perlak 2bL
Stowarzyszenie Umarłych Poetów Marek Fojcik 3bG, Jakub Perlak 2bL
Gwiazd naszych wina Anna Matusik 2cG, Paulina Musiolik 3cG, Zofia Cieciura 3cG, Marek Fojcik 3bG, Zofia Podleśny 2bG, Kaja Pojda 3aG, Jakub Perlak 2bL

Uczestnicy konkursu (w krótkim tekście ukryto aż 103 tytuły powieści):

- Jakub Perlak 2bLO (3 braki)
- Paulina Musiolik 3cG (4 braki)
-
Julia Węgrzyn 1bG (6 braków)
- Marek Fojcik 3bG (14 braków)
- Rafał Świerczewski 3aG (21 braków)

Do poniedziałku, 5 października przynosimy do biblioteki wiersze:

- tematyka - jesień

- forma - wydruk komputerowy, jedna strona A4, czcionka minimum 12 punktów

- wiersz podpisany pseudonimem, ten sam pseudonim na osobnej kartce (najlepiej w kopercie) wraz z Twoimi danymi: imię, nazwisko, klasa

Wiersze będą oceniać Nauczyciele języka polskiego

Rozstrzygnięcie konkursu w czasie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
- 28 (LO) i 29 (GIM) października

Poniżej zwycięski wiersz :-)


Byłem tam - WYNIKI KONKURSU (prace oceniało 6 osób):

Karolina Skiba 2a SP - PIERWSZE miejsce
Anna Gaszka 3 b SP - DRUGIE miejsce
Dorota Dudek 1b SP - Trzecie miejsce


Dwa konkursy krajoznawcze / wakacyjne: krzyżówka i quiz:


Konkurs bezbłędnie rozwiązali:
Aleksandra Wróbel 1bG, Karolina Wróbel 1bG, Szymon Hadam 2cG, Paulina Musiolik 2cG, Marta Mańka 2cG, Hanna Chorowski 2cG, Marek Fojcik 2bG, Zofia Cieciura 2cG, Tomasz Nal 2cG, Bartosz Kuczyński 2cG, Jakub Perlak 1bL


Konkurs: PORTRET - pytania do obrazów

Konkurs bezbłędnie rozwiązali: Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL


Wyniki konkursu Opowiadanie

Na konkurs wpłynęło 12 opowiadań, których oceny podjęło się 6 osób (głównie Nauczycielek języka polskiego)

Wyróżnienia: 

  • Agata Bogusz z 3 b gimnazjum za opowiadanie: Obrazek z kieszonki
  • Pola Karczmarek z 1 a gimnazjum za opowiadanie: Sauti ya huzuni 
  • Jakub Perlak z 1 b liceum za opowiadanie: Na ratunek


Laureaci konkursu:
Opowiadanie

Konkursy bezbłędnie rozwiązali:
  • Quiz:
    - Marek Fojcik 2bG, Barbara Lew 3aL, Jakub Perlak 1bL, Mirosława Kozik 3cG, Oliwia Wyleżoł 3cG, Agata Lipińska 2aG, Hanna Fydrych 2bG
  • Krzyżówka:
    -
    Marek Fojcik 2bG, Barbara Lew 3aL, Jakub Perlak 1bL, Mirosława Kozik 3cG, Oliwia Wyleżoł 3cG, Agata Lipińska 2aG, Hanna Fydrych 2bG


Konkurs dla młodych Poetów:

- jeden, samodzielnie napisany, autorski wiersz z tytułem

Laureaci konkursu z Przewodniczącą Jury:

I miejsce - Hanna Czogalik 3aLO

II miejsce - Hanna Mruzek 1aG

II miejsce - Judyta Skiba 1bLO

 


Konkurs międzyszkolny dla uczniów Rybnika i okolic "Jak Oskar" - ogłoszony z okazji Roku Oskara Kolberga na fotoreportaż, dokumentujący nadal żywe w środowisku elementy kultury ludowej

Zrób zdjęcia:
mebli, budynków, elementów stroju ludowego, narzędzi, sprzętów, charakterystycznych potraw wigilijnych, topienia Marzanny, dożynek, wróżb andrzejkowych etc.

Przyklej zdjęcia na brystol, ładnie opisz i przynieś do biblioteki

Tegoroczny temat TURNIEJU KLAS tradycyjnie poddajemy głosowaniu w klasach. Propozycje do wyboru. Przebieg głosowania, WYNIKI:

DOGRYWKA 1a G 1b G 1c G 2a G 2b G 2c G 3a G 3b G 3c G 1a L 1b L 2a L wygrana
w klasach

razem
głosów

miejsce
Szatan z siódmej klasy 1 14 20 2 8 6 walkower 8 3 19 7 11 5 99 2
Złodziej pioruna 17 9 5 15 10 16 walkower 7 13 7 16 4 6 119 1
Niezgodna 8 5 3 11 9 5 walkower 5 12 3 4 8 0 78 3
trzy książki 1 0 0 0 ? 0 walkower 1 2 0 0 2 0 6 4
klasy / głosy oddane na poszczególne propozycje 1a G 1b G 1c G 2a G 2b G 2c G 3a G 3b G 3c G 1a L 1b L 2a L razem
głosów
wygrana
w klasach
Potop 3 1 9 0 3 2 5 0 10 0 14 3 50 0
Agata Christie 7 9 9 6 0 7 11 2 11 0 4 1 68 1
Mały Książę 2 4 7 10 6 15 10 6 7 24 11 15 117 0
Nie kończąca się historia 6 2 10 6 0 0 7 1 2 2 4 3 43 0
Szatan z siódmej klasy 7 19 16 5 12 7 9 14 3 29 6 9 136 1
Felix, Net i Nika 13 27 16 2 4 12 3 0 4 0 1 3 85 1
Złodziej pioruna 16 6 6 18 21 16 5 3 17 2 16 9 136 5
Niezgodna 12 6 4 16 11 7 10 2 12 30 13 27 138 1
Eragon 8 2 4 10 8 6 4 2 11 0 7 11 73 0
Pendragon 3 1 2 1 1 1 0 1 0 0 0 3 13 0
Z okazji przypadającego, jak co roku w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla naszych Czytelników przygotowujemy szereg różnorodnych KONKURSÓW, które rozstrzygniemy na uroczystych apelach 22 i 23 października.

- Nieustannie czekamy na prace na konkurs fotograficzno / plastyczno / literacki: Książka w plecaku

- W bibliotece w specjalnym pudełku znajdziecie 12 różnych KRZYŻÓWEK
(na raz można sobie wybrać dwie, po rozwiązaniu i oddaniu - kolejne dwie)

- Konkurs na temat ciekawostek związanych z naszym regionem:
Cudze chwalicie a czy TO znacie?

Zapraszamy! Dla każdego - coś ciekawego!

Cudze chwalicie, a czy TO znacie?
Konkurs z wiedzy o regionie

Konkurs rozwiązali:

Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Barbara Kremiec 2cG, Rafał Świerczewski 2aG

Konkursy w formie krzyżówek rozwiązali:

Temat krzyżówki kto rozwiązał?
Bolesław Prus: Faraon Jakub Perlak 1bL, Marek Fojcik 2bG, Katarzyna Białecka 3bL, Natalia Banasiewicz 3bL
Krzyżówka dla Bibliomana Jakub Perlak 1bL, Marek Fojcik 2bG
Stefan Żeromski - 150. rocznica urodzin Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Rafał Świerczewski 2aG, Katarzyna Białecka 3bL, Natalia Banasiewicz 3bL
Patroni roku 2014 Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Rafał Świerczewski 2aG, Mirosława Kozik 3cG, Oliwia Wyleżoł 3cG
Eliza Orzeszkowa: Nad Niemnem Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Rafał Świerczewski 2aG, Katarzyna Białecka 3bL, Natalia Banasiewicz 3bL
Władysław Stanisław Reymont: Chłopi Jakub Perlak 1bL, Marek Fojcik 2bG, Katarzyna Białecka 3bL, Natalia Banasiewicz 3bL
Peter ven Olmen: Odessa i tajemnica Skrybopolis Jakub Perlak 1bL, Marek Fojcik 2bG
85. rocznica śmierci Jacka Malczewskiego Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Rafał Świerczewski 2aG
Lewis: Lew, Czarownica i Stara Szafa Marek Fojcik 2bG, Rafał Świerczewski 2aG, Jakub Perlak 1bL, Julia Kasperek 1cG, Mirosława Kozik 3cG, Oliwia Wyleżoł 3cG, Angelika Żukowska 1aL
Aleksander Kamiński: Kamienie na szaniec Jakub Perlak 1bL, Marek Fojcik 2bG, Katarzyna Białecka 3bL, Natalia Banasiewicz 3bL, Rafał Świerczewski 2aG, Mirosława Kozik 3cG, Justyna Depta 2L, Klaudia Wowra 2L
Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa Mateusz Nal 1bG, Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Angelika Żukowska 1aL
Veronica Roth: Niezgodna Mirosława Kozik 3cG, Oliwia Wyleżoł 3cG, Marek Fojcik 2bG, Jakub Perlak 1bL, Karolina Zielonka 1aL

Konkurs: Książka w plecaku

- fotografia, praca plastyczna (dowolną techniką) - formatu A4 - ilustrująca książkę (ulubioną, polecaną...) - ilustracja do książki, lub książka na tle morza, gór...
- pisemna zachęta do przeczytania książki (lub cyklu, serii) - formatu A4

Ty też możesz mieć wpływ na to, która praca konkursowa wygra! W bibliotece specjalne karty do głosowania. Możesz zagłosować na konkretną pracę (np. 11g) lub cykl, stworzony przez 1 Osobę (np. 1). Zapamiętaj numer pracy, (lub cyklu), która podoba Ci się najbardziej i przyjdź zagłosować! Wśród Osób głosujących rozlosujemy małą słodką niespodziankę.
Prace konkursowe zostaną ocenione przez kilku Nauczycieli - Jurorów. W ostatecznej punktacji będzie się liczyła ocena publiczności i Jury. 


  • Czyje to słowa?
    Konkurs bezbłędnie rozwiązali: Karolina Kozik 2bL, Fabian Bogusz 3bL, Marek Fojcik 1bG, Jakub Perlak 3bG, Kinga Achtelik 3aG, Klaudia Wowra 1L, Barbara Kremiec 1cG, Zofia Kampka 3aG, Rafał Świerczewski 1aG, Natalia Ciuraj 2bG, Martyna Golasz 1cG, Barbara Lew 2aL
  • Gdzie to jest? Co to jest?
    Konkurs bezbłędnie rozwiązali: Marek Fojcik 1bG, Jakub Perlak 3bG, Fabian Bogusz 3bL, Rafał Świerczewski 1aG, Mirosława Kozik 2cG, Oliwia Wyleżoł 2cG, Barbara Lew 2aL


Laureaci konkursów

zdjęcia gazetek z ilustracjami do konkursów:


Laureaci konkursów o patronach roku i o Józefie Chełmońskim


Blankiety z pytaniami przed biblioteką, materiały pomocnicze na wystawkach

Konkurs bezbłędnie rozwiązali: Marek Fojcik 1bG, Rafał Świerczewski 1aG, Jakub Perlak 3bG, Natalia Glin 3bG, Ada Frydrychowicz 3bG, Fabian Bogusz 3bL, Zofia Kampka 3aG (kilka dni po czasie)


Wymiana międzyświatowa : Redmont - ZSU

Bociany, Żurawie i... Babie lato
  • Blankiety z pytaniami - przed biblioteką
  • W czytelni - zestaw pomocnych materiałów
  • Na bibliotecznych komputerach - pokaz slajdów z ilustracjami do pytań

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:
Marek Fojcik 1bG, Rafał Świerczewski 1aG, Jakub Perlak 3bG, Fabian Bogusz 3bL

Zadanie polega na dopasowaniu numerów reprodukcji obrazów, zdjęć rzeźb z gazetki ściennej obok biblioteki do nazwisk twórców

Wypełnione blankiety oddajemy do biblioteki do poniedziałku, 9 grudnia

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:
Jakub Perlak 3bG, Marek Fojcik 1bG, Rafał Świerczewski 1aG, Zofia Kampka 3aG, Fabian Bogusz 3bL, Hanna Chorowski 1cG, Klaudia Wowra 1aL


  • Konkurs czytelniczy:
    Uzupełnij tabelkę, dopasowując tytuły książek do obrazów, ilustracji, fotosów z adaptacji scenicznych
  • Bezbłędnie rozwiązali:
    - Zofia Kampka 3aG, Martyna Golasz 1cG, Marek Fojcik 1bG, Natalia Ciuraj 2bG,
    Jakub Perlak 3bG, Angelika Żukowska 3aG, Fabian Bogusz 3bL, Klaudia Wowra 1aL, Karolina Goralczyk 1aL, Martyna Mika 1cG, Miriam Meghaichi 3bG, Kinga Achtelik 3aG, Julia Sass 1cG, Mateusz Sass 3bG


Bo PIĘKNO na to jest, by zachwycało... - KONKURS fotograficzny

zobacz informacje


  • Konkurs bezbłędnie rozwiązali:
    - Fabian Bogusz 2bL
    - Jakub Perlak 2bG
    - Zofia Kampka 2aG
    - Angelika Żukowska 2aG
    - Miriam Meghaichi 2bG - 1 błąd



konkurs bezbłędnie rozwiązali: Fabian Bogusz 2bL ; Jakub Perlak 2bG

Walentynkowy konkurs bezbłędnie rozwiązali:
Karolina Zielonka 2aG, Marta Niewelt 1bG, Fabian Bogusz 2bL, Zofia Kampka 2aG, Daniel Mołdrzyk 2bG, Jakub Perlak 2bG, Klaudia Wita 2cG, Magdalena Przygoda 2cG, Monika Chorowski 2cG, Kinga Achtelik 2aG, Angelika Żukowska 2aG, Szymon Pałka 2bG, Agata Szwanda 1bG, Jakub Trepka 1aG


Laureaci Konkursu

Wyniki konkursu:

miejsce imię i nazwisko klasa ilość punktów
I Jakub Perlak - zwycięska praca 2bG 43
II Anna Musioł - nagrodzona praca 2bG 42
III Fabian Bogusz - nagrodzona praca 2bLO 40
4 Agata Bogusz 1bG 37
5 Małgorzata Pinior 1cG 36
6 Monika Chorowski 2cG 31
udział Zofia Kampka 2aG 23

Tegoroczny temat TURNIEJU KLAS tradycyjnie poddajemy głosowaniu w klasach. Propozycje do wyboru. Przebieg głosowania, WYNIKI:

klasy / głosy oddane na poszczególne propozycje 1a G 1b G 1c G 2a G 2b G 2c G 3a G 3b G 1a L 1b L 2a L 2b L razem
głosów
wygrana
w klasach
miejsce
URSZULANKI 0 1 1 0 1 1 2 0 4 2 0 5 17 0 8
Felix, Net i Nika Rafała Kosika 0 1 6 10 0 9 2 0 6 0 0 3 37 0 5
Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza 3 1 0 0 2 6 12 1 7 0 0 4 36 0 6
Agata Christie 13 2 1 2 0 0 3 0 0 0 0 2 23 0 7
Mały Książę Saint-Exupériego 2 4 2 3 0 2 7 7 8 13 15 13 76 1 trzecie
Zwiadowcy Johna Flangana 3 11 2 8 13 0 3 7 2 4 0 7 60 1 4
Igrzyska śmierci Suzanne Collins 24 19 14 16 12 15 18 17 25 20 6 5 181 9 pierwsze
Złodziej pioruna Ricka Riordana 2 10 9 12 12 14 5 1 0 6 2 22 85 1 drugie

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów krzyżówkowych i fotograficznych na rannym apelu, w piątek, 26 października - w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Wypełnione blankiety z rozwiązanymi krzyżówkami przynosimy
do poniedziałku, 22 października
Wakacyjny konkurs fotograficzny - wybraliście dwa tematy zdjęć:
- Foto - Lato
- Przyłapani na czytaniu

Zdjęcia (każde jako odbitkę formatu A4 oraz w formie pliku jpg) przynosimy do biblioteki do 20 września. Każdy może przynieść maksymalnie 2 zdjęcia. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w październiku - w czasie obchodów Światowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych


krzyżówki rozwiązali:

krzyżówki (ilość, nazwy):

1. Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana
2. Ogniem i mieczem
Henryka Sienkiewicza
3. Rok
Konstantego Wolnego
4. Dwie Wieże Tolkiena
5. Stanisław Lem
6. Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego
7.
Jutro Johna Marsdena
8. Regina Doman:
Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose
9.
URSZULANKI

Fabian Bogusz 2bL 9 : Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana ; Stanisław Lem ; Rok Konstantego Wolnego ; Jutro Johna Marsdena ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza ; Regina Doman: Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose ; Urszulanki ; Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego ; Dwie Wieże Tolkiena
Daniel Mołdrzyk 2bG 9 : Dwie Wieże Tolkiena ; Jutro Johna Marsdena ; Rok Konstantego Wolnego ; Stanisław Lem ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza ; Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana ; Urszulanki ; Regina Doman: Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose ; Stanisław Lem
Jakub Gojny 3bL 1 : Urszulanki
Szymon Ostrzołek 2cG 1 : Jutro Johna Marsdena
Jakub Perlak 2bG 9 : Urszulanki ; Regina Doman: Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose ; Stanisław Lem ; Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego ; Dwie Wieże Tolkiena ; Jutro Johna Marsdena ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza ; Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana ; Rok Konstantego Wolnego
Judyta Skiba 2bG 2 : Dwie Wieże Tolkiena ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza
Kinga Achtelik 2aG 2 : Rok Konstantego Wolnego ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza
Oliwia Wyleżoł 1cG 1 : Jutro Johna Marsdena
Zofia Kampka 2aG 9 : Urszulanki ; Regina Doman: Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose ; Stanisław Lem ; Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego ; Dwie Wieże Tolkiena ; Jutro Johna Marsdena ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza ; Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana ; Rok Konstantego Wolnego
Szymon Pałka 2bG 7 : Urszulanki ; Rok Konstantego Wolnego ; Jutro Johna Marsdena ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza ; Dwie Wieże Tolkiena ; Drużyna 1 : Wyrzutki Johna Flanagana ; Regina Doman: Cień Niedźwiedzia, Czarna jak Noc, Obudzić Rose
Klaudia Wita 2cG 2 : Urszulanki ; Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza

Konkursy czytelnicze w formie krzyżówek (10):

krzyżówki rozwiązali: krzyżówki (ilość, nazwy):
Zofia Kampka 1aG 10 : Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Czyje to słowa? ; Filozoficzna ; Władysław Kopaliński ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Felix, Net i Nika Rafała Kosika; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Kinga Achtelik1aG 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Filozoficzna ; Władysław Kopaliński ; Czyje to słowa? ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Felix, Net i Nika ; Złodziej pioruna Ricka Riordana ; Zwiadowcy Johna Flanagana
Fabian Bogusz 1bL 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Filozoficzna ; Czyje to słowa? ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Władysław Kopaliński ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Felix, Net i Nika ; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Paulina Pękalska 1aG 8 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Czyje to słowa? ; Filozoficzna ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Felix, Net i Nika
Szymon Pałka 1bG 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Czyje to słowa? ; Filozoficzna ; Władysław Kopaliński ; Felix, Net i Nika ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Bartosz Barszcz 3cG 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Filozoficzna ; Władysław Kopaliński ; Czyje to słowa? ; Felix, Net i Nika ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Jakub Perlak 1bG 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Filozoficzna ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Władysław Kopaliński ; Czyje to słowa? ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Felix, Net i Nika ; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Marcin Wójcik 2aG 4 : Zemsta Aleksandra Fredry ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Quo vadis Henryka Sienkiewicza
Angelika Żukowska 1aG 2 : Balladyna Juliusza Słowackiego ; Filozoficzna
Patrycja Małysz 1aG 2 : Balladyna Juliusza Słowackiego ; Felix, Net i Nika
Sandra Kras 2aG 4 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego
Julia Dziadek 2aG 4 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego
Dominika Skupień 1cG 8 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Filozoficzna ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Władysław Kopaliński ; Czyje to słowa? ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Felix, Net i Nika
Zuzanna Zientek 1aG 1 : Czyje to słowa?
Maria Górecka 3cG 8 : Balladyna Juliusza Słowackiego ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Władysław Kopaliński ; Filozoficzna ; Felix, Net i Nika ; Złodziej pioruna Ricka Riordana ; Zwiadowcy Johna Flanagana
Szymon Ostrzołek 1cG 9 : Balladyna Juliusza Słowackiego ; Filozoficzna ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Zwiadowcy Johna Flangana ; Felix, Net i Nika ; Czyje to słowa? ; Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Władysław Kopaliński ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia)
Klaudia Wita 1cG 10 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Nie tylko dla MINISTRANTÓW (liturgia) ; Filozoficzna ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Władysław Kopaliński ; Czyje to słowa? ; Felix, Net i Nika ; Zwiadowcy Johna Flanagana ; Złodziej pioruna Ricka Riordana
Daniel Mołdrzyk 1bG 4 : Felix, Net i Nika ; Władysław Kopaliński ; Balladyna Juliusza Słowackiego ; Zwiadowcy Johna Flanagana
Paweł Szczech1bG 1 : Zwiadowcy Johna Flanagana
Dominika Chmura 3aG 1 : Czyje to słowa?
Dominika Uszczyk 1aG 4 : Czyje to słowa? ; Zemsta Aleksandra Fredry ; Quo vadis Henryka Sienkiewicza ; Filozoficzna
Weronika Koleśnicka 1aG 1 : Balladyna Juliusza Słowackiego
Katarzyna Białecka 3aG 1 : Quo vadis Henryka Sienkiewicza

Rywalizacja międzyklasowa w środę 27 czerwca 2012

TURNIEJ KLAS - Władca Pierścieni


Konkurs - Fotorelacja

WOLONTARIUSZE SĄ WŚRÓD NAS....

ogłoszony z okazji Roku Janusza Korczaka i księdza Piotra Skargi

Zrób zdjęcia z działalności szkolnego koła PCK, Caritasu, charytatywnej działalności Drużyny Harcerskiej, Oazy, Dzieci Maryi... Ze zbiórki darów dla Domu Dziecka, dla bezdomnych ludzi i zwierząt. Zbiórki nakrętek plastikowych, akcji Szlachetna Paczka, Bank Żywności, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Charytatywnych aukcji, balów, loterii... Pomocy niepełnosprawnym, samotnym, biednym... Pomocy w nauce. Z pewnością masz wokół siebie wielu ludzi, którzy mają otwarte serca i pomagają innym w potrzebie. Rozejrzyj się! Napisz na ten temat kilka słów. Znajdź odpowiednią złotą myśl Korczaka lub Skargi i zadbaj o ładną formę graficzną.


konkursy czytelnicze w formie krzyżówek (odpowiedzi do piątku, 9 marca)
Krzyżówki: Bezbłędnie rozwiązali:
Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego Fabian Bogusz 1bL ; Zuzanna Zientek 1aG ; Zofia Kampka 1aG ; Daniel Mołdrzyk 1bG ; Szymon Pałka 1bG ; Miriam Meghaichi 1bG ; Dominika Skupień 1cG ; Klaudia Wita 1cG ; Dorota Seweryniak IaG
Rok Janusza Korczaka Zuzanna Zientek 1aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Zofia Kampka 1aG ; Daniel Mołdrzyk 1bG ; Szymon Pałka 1bG ; Miriam Meghaichi 1bG ; Szymon Ostrzołek 1cG ; Dominika Skupień 1cG ; Piotr Marcol 1cG ; Maciej Golik 1cG ; Klaudia Wita 1cG ; Katarzyna Białecka 3aG
Konstytucja 3 Maja Daniel Mołdrzyk 1bG ; Zofia Kampka 1aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Angelika Wysocka 3bG ; Miriam Meghaichi 1bG ; Szymon Pałka 1bG ; Dominika Skupień 1cG ; Piotr Marcol 1cG ; Maciej Golik 1cG ; Klaudia Wita 1cG ; Dominik Sass 3cL ; Zuzanna Zientek 1aG ; Dorota Seweryniak IaG
Wesele Stanisława Wyspiańskiego Zofia Kampka 1aG ; Angelika Wysocka 3bG ; Szymon Pałka 1bG ; Dominika Skupień 1cG ; Klaudia Wita 1cG ; Dorota Seweryniak IaG ; Fabian Bogusz 1bL
Wisława Szymborska Magdalena Cyroń 3cL ; Dominika Skupień 1cG ; Szymon Ostrzołek 1cG ; Zofia Kampka 1aG ; Zuzanna Kunecka 1cG ; Piotr Marcol 1cG ; Fabian Bogusz 1bL ; Maciej Golik 1cG ; Szymon Pałka 1bG ; Klaudia Wita 1cG ; Bartosz Barszcz 3cG ; Angelika Wysocka 3bG ; Zuzanna Zientek 1aG ; Dorota Seweryniak IaG
Ekologia Szymon Ostrzołek 1cG ; Dominika Skupień 1cG ; Zuzanna Kunecka 1cG ; Fabian Bogusz 1bL ; Dorota Seweryniak IaG ; Piotr Marcol 1cG ; Karolina Antoniak 3cG ; Szymon Pałka 1bG ; Maciej Golik 1cG ; Karolina Heizig 1aL ; Klaudia Wita 1cG ; Patryk Heizig 3cL ; Zofia Kampka 1aG ; Edyta Szebeszczyk 3cL ; Anna Mańkowska 3cL ; Magdalena Przygoda 1cG ; Zuzanna Zientek 1aG ; Maria Górecka 3cG

Laureaci konkursów z Gimnazjum

Laureaci konkursów z Liceum
kilka krzyżówek rozwiązali: krzyżówki (ilość, nazwy):
Fabian Bogusz 1bL 6 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Ekologia, Wisława Szymborska, Wesele Stanisława Wyspiańskiego
Zofia Kampka 1aG 6 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Wisława Szymborska, Ekologia
Miriam Meghaichi 1bG 3 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja,
Szymon Pałka 1bG 6 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Wesele Stanisława Wyspiańskiego ; Ekologia ; Wisława Szymborska
Zuzanna Zientek 1aG 5 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Wisława Szymborska, Ekologia, Konstytucja 3 Maja
Szymon Ostrzołek 1cG 3 : Rok Janusza Korczaka, Wisława Szymborska, Ekologia
Dominika Skupień 1cG 6 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Wisława Szymborska, Ekologia
Daniel Mołdrzyk 1bG 3 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja,
Angelika Wysocka 3bG 3 : Konstytucja 3 Maja, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Wisława Szymborska
Zuzanna Kunecka 1cG 2 : Wisława Szymborska, Ekologia
Piotr Marcol 1cG 4 : Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Wisława Szymborska, Ekologia
Maciej Golik 1cG 4 : Ekologia, Wisława Szymborska, Konstytucja 3 Maja, Rok Janusza Korczaka
Klaudia Wita 1cG 6 : Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego, Rok Janusza Korczaka, Konstytucja 3 Maja, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Wisława Szymborska, Ekologia
Dorota Seweryniak IaG 5 : Wisława Szymborska, Ekologia, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Konstytucja 3 Maja, Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego

Siedem różnych konkursów czytelniczych w formie krzyżówek:

  • Laureaci tych konkursów na zdjęciach powyżej
Siedem krzyżówek: Bezbłędnie rozwiązali:
Urszulanki Fabian Bogusz 1bL ; Zofia Kampka 1aG ; Zuzanna Zientek 1aG ; Dorota Seweryniak 1aG ; Dominika Kosior 2bL ; Angelika Wysocka 3bG ; Kinga Achtelik 1aG ; Anna Marcol 3cL ; Szymon Pałka 1bG ; Dominika Wolny 3aG ; Katarzyna Białecka 3aG
Walentynki Zofia Kampka 1aG ; Zuzanna Zientek 1aG ; Piotr Marcol 1cG ; Dominika Skupień 1cG ; Zuzanna Kunecka IcG ; Kinga Achtelik 1aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Szymon Pałka 1bG
Hymn narodowy Zofia Kampka 1aG ; Piotr Marcol 1cG ; Zuzanna Kunecka IcG ; Kinga Achtelik 1aG ; Katarzyna Białecka 3aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Szymon Pałka 1bG ; Daniel Mołdrzyk 1bG; Zuzanna Zientek 1aG
ks. Piotr Skarga Filip Magiera 2bG ; Zofia Kampka 1aG ; Kinga Achtelik 1aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Katarzyna Białecka 3aG ; Szymon Pałka 1bG
Fałszerze w sieci Fabian Bogusz 1bL ; Zofia Kampka 1aG ; Szymon Pałka 1bG
Alhar syn Anhara Szymon Pałka 1bG ; Fabian Bogusz 1bL ; Zofia Kampka 1aG
Mały Książę Zofia Kampka 1aG ; Kinga Achtelik 1aG ; Fabian Bogusz 1bL ; Katarzyna Białecka 3aG ; Szymon Pałka 1bG ; Daniel Mołdrzyk 1bG ; Dominika Wolny 3aG
kilka krzyżówek rozwiązali: krzyżówki (ilość, nazwy):
Fabian Bogusz 1bL 7 : Mały Książę, Urszulanki, ks. Piotr Skarga, Fałszerze w sieci, Hymn narodowy, Walentynki, Alhar syn Anhara
Zofia Kampka 1aG 7 : Mały Książę, Urszulanki, ks. Piotr Skarga, Hymn narodowy, Walentynki, Fałszerze w sieci, Alhar syn Anhara
Kinga Achtelik 1aG 5 : Mały Książę, Urszulanki, ks. Piotr Skarga, Hymn narodowy, Walentynki
Szymon Pałka 1bG 7 : Mały Książę, Hymn narodowy, Alhar syn Anhara, Walentynki, ks. Piotr Skarga, Urszulanki, Fałszerze w sieci
Zuzanna Zientek 1aG 3 : Walentynki, Urszulanki, Hymn narodowy
Piotr Marcol 1cG 2 : Walentynki, Hymn narodowy
Zuzanna Kunecka IcG 2 : Walentynki, Hymn narodowy
Katarzyna Białecka 3aG 4 : Mały Książę, Hymn narodowy, ks. Piotr Skarga, Urszulanki
Daniel Mołdrzyk 1bG 2 : Mały Książę, Hymn narodowy
Dominika Wolny 3aG 2 : Mały Książę, Urszulanki

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI
"daj mi SŁOWO" - piąta edycja


Fantastyczni Czytelnicy - laureaci konkursów czytelniczych Fantastyczne krzyżówki

 

Trzy fantastyczne krzyżówki: Bezbłędnie rozwiązali:
Tolkien: Hobbit Krzysztof Kowalczyk 3aG, Zofia Kampka 1aG, Angelika Wysocka 3bG, Dominika Skupień 1cG, Daniel Mołdrzyk 1bG, Szymon Pałka 1bG, Karol Gorus IbG, Michał Rojek 2bG, Katarzyna Białecka 3aG
Pratchett: Świat Dysku Angelika Wysocka 3bG
Collins: Igrzyska Śmierci Dominka Wolny 3aG, Aleksandra Sowa 3cG

- blankiety w bibliotece


  • Turniej Klas - środa, 27 VI 2012 - wyniki głosowania w klasach na tegoroczny TEMAT turnieju:

tematy do wyboru:

punktacja:

miejsce:

Urszulanki 26 5
Felix, Net i Nika 61 3
Ogniem i mieczem 30 4
Władca Pierścieni 150 1
Mały Książę 132 2

Borejko i S-ka

Konkurs ze znajomości cyklu książek Małgorzaty Musierowicz: Jeżycjada


Chłopiec Lew

Konkurs ze znajomości cyklu książek Zizou Corder

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:
- Sebastian, Fabian


ZACZYTANE LATO

Konkurs na zdjęcie lub pracę plastyczną wykonaną w dowolnej technice - formatu A4, której tematem będzie Twoja wakacyjna książka.
Książka na tle gór, morza... Ktoś przyłapany na czytaniu... Albo jakiś motyw, scena, widok, który skojarzy Ci się w wakacje z jakąś książką (ilustracja do książki). Może dane Ci będzie zobaczyć w wakacje krajobraz jak z Hobbitonu lub Araluenu?

Prace podpisujemy na odwrocie. Jeśli tematem Twojej pracy jest skojarzenie z książką (ilustracja) - obok podpisu podaj autora i tytuł. Zdjęcia prosimy przynosić w formie odbitek formatu A4 oraz jako pliki JPG.

Wasze prace będą prezentowane na korytarzu w szkole, na slajdach prezentacji multimedialnej w czasie wręczania nagród oraz na stronie internetowej biblioteki.

Prace przynosimy do biblioteki, do wtorku, 20 września. Uroczyste podsumowanie konkursu - w czasie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek - czyli w październiku.


ROK SZKOLNY 2010/2011:

TURNIEJ KLAS - piątek, 17 VI 2011 - tegoroczny temat (wybrany przez Was):

Mitologia Jana Parandowskiego - MITOMANIA


Konkurs JP2 - na wypełnione blankiety czekam do poniedziałku, 28 marca. Wręczenie dyplomów i nagród na rannym apelu - 4 kwietnia

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

- Fabian Bogusz III b G, Ewa Wierbicka III b G, Sebastian Frőhlich I a G, Mateusz Jeziorski III a LO, Angelika Wysocka II b G, Kacper Przybyła I a G, Paweł Przybyła III a G, Jakub Gojny I b LO, Marek Zielonka II b G

Paweł, Kacper, MAteusz i Jakub

Na apelu szkolnym aparat fotograficzny odmówił posłuszeństwa... Dlatego okrojona ilość laureatów na zdjęciu...

(Wykorzystano między innymi publikację:
Grochowski Grzegorz: Co wiesz o Janie Pawle II? Quiz Papieski. Sandomierz: Wydawnictwo Diecezjalne, 2005. ISBN 83-7300-464-5.)


Konkursy czytelnicze - KRZYŻÓWKI - do wyboru - rozdanie nagród 25 lutego 2011:

Krzyżówki bezbłędnie rozwiązali:
- Walentynkowa
- Ewa Wierbicka III b G, Julia Kuczera III a LO
- Mitologiczna
- Sebastian Frőhlich I a G, Małgorzata Kampka III a LO
- Bohaterska
- Katarzyna Białecka II a G
- Kulturalna
- Fabian Bogusz III b G, Marta Krupka I a LO, Monika Pielorz I a LO
- Król Złodziei Cornelii Funke - Wiktoria Rutkowska I a G, Sandra Kras I a G, Marcin Wójcik I a G, Anna Marcol II c LO, Magdalena Cyroń II c LO, Karolina Falkiewicz II c LO


Konkurs czytelniczy na temat serii książek Johna Flangana: Zwiadowcy
- blankiety z pytaniami do pobrania w bibliotece (od 10 listopada 2010 roku)

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

- Jakub Chlubek z I b Gimnazjum
- Jan Gliwa II a Gimnazjum
- Fabian Bogusz III b Gimnazjum
- Krzysztof Kowalczyk II a Gimnazjum
- Jakub Froehlich III a Gimnazjum
- Małgorzata Kampka III a Liceum
- Ewa Wierbicka III b Gimnazjum
- Zuzanna Kuźnik z Martą Chlubek z II a Gimnazjum

TURNIEJ KLAS - piątek, 17 VI 2011 - Tegoroczny temat został poddany głosowaniu w klasach. Propozycje do wyboru:

- Mitologia Jana Parandowskiego (tekst BARDZO łatwo dostępny)
-
cykl Felix, Net i Nika Rafała Kosińskiego (w bibliotece jest tylko 1 komplet książek)
-
Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza (tekst łatwo dostępny)

Przebieg głosowania


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (październik) ogłaszamy dwa konkursy czytelnicze:

Konkurs FOTOGRAFICZNY - PIĘKNO

  • Do końca września do biblioteki przynosimy zdjęcia formatu A4 (jeden Uczeń może przynieść maksymalnie 2 zdjęcia lub jeden cykl tematyczny, składający się maksymalnie z 3 zdjęć). Zdjęcia podpisujemy na odwrocie (karteczka samoprzylepna, imię, nazwisko, klasa).
  • Mile widziane oprócz odbitek fotograficznych także pliki JPG (można je nadesłać @).
  • Można zaproponować podpis pod zdjęcie. Mile widziane jako podpisy - fragmenty wierszy lub złote myśli.
  • Zdjęcia będzie oceniać profesjonalne Jury. Przewidujemy także nagrodę publiczności dla zdjęcia, które najbardziej spodoba się Wam (będziemy głosować).

Zobacz zdjęcia nadesłane, dostarczone na konkurs

Konkurs na temat cyklu książek Pierodomenico Baccalario

ULYSSES MOORE

  • W bibliotece są do odebrania blankiety z pytaniami (kilka ilustrowanych pytań, krzyżówka).

  • Wypełnione bezbłędnie blankiety oddajemy do biblioteki do poniedziałku 11 października 2010 roku.

W środę, 27 października na rannym apelu uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wraz z pamiątkowymi dyplomami.


ROK SZKOLNY 2009/2010:

logo autorstwa Moniki Krupka z I c G TURNIEJ KLAS - temat:

Grunwald 600 lat

Każdą Klasę prosimy o przygotowanie zabawnej scenki na temat: Nasi pod Grunwaldem oraz wytypowanie 3 osobowej drużyny, która odpowie na kilka łatwych pytań związanych z Bitwą, której okrągłą rocznicę w tym roku obchodzimy .

- termin: wtorek, 22 czerwca 2010


Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do udziału w konkursie: Biblioteka przyszłości

- praca plastyczna lub prezentacja multimedialna...


Czwarta edycja międzyszkolnego konkursu poetyckiego - Daj mi słowo!

LITERACKI konkurs czytelniczy
Na odpowiedzi czekam do piątku, 29 stycznia. Uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich nagród dla Laureatów - w piątek, 12 lutego na rannym apelu.

konkurs bezbłędnie rozwiązali:

  1. Andrzej Golec III a LO
  2. Małgorzata Kampka II a LO
  3. Ewa Wierbicka II b G
  4. Fabian Bogusz II b G
  5. Anna Mańkowska I c LO
  6. Aleksandra Popek III a G
  7. Marta Chlubek I a G
  8. Barbara Jurczyk III a LO
  9. Katarzyna Białecka I a G
  10. Marta Krupka III b G

10 marca 2010 druga edycja KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO dla Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Rybnika i okolic - temat:

Narnia


Pięć konkursów czytelniczych - krzyżówek ze znajomości lubianych przez Was książek

- zobacz


konkurs plastyczno - fotograficzny na ilustrację do utworu wieszcza

2009 rok
Rokiem Juliusza Słowackiego
konkurs plastyczno - fotograficzny
na ilustrację utworu lub fragmentu utworu wieszcza


Wojewódzki Konkurs na KOMIKS - z okazji

Roku Wojciecha Korfantego

Wojewódzki konkurs na KOMIKS z okazji Roku Korfantego

początek strony

ROK SZKOLNY 2008/2009:

Pod koniec roku szkolnego planujemy z Bibliofilem przygotować Turniej Klas na temat Kronik Narnii Lewisa. Turniej będzie się składał z trzech konkurencji:

1. Narnia - konkurs dla chętnych Osób świetnie znających cykl książek Opowieści z Narnii C.S. Lewisa. Osoby te będą odpowiadały na pytania ze znajomości książek, ekranizacji oraz życia autora. Podobnie, jak w czasie konkursu międzyszkolnego (ale oczywiście pytania całkiem inne - nowe). Uczestnicy tej konkurencji dodatkowe punkty mogą otrzymać za narnijski strój. Czekamy na zgłoszenia do końca kwietnia.

2. Mój sen o Narnii - konkurs plastyczny. Czekamy na prace wykonane dowolną techniką, w formacie A4. Podobnie, jak w czasie konkursu międzyszkolnego. Każdy Uczeń może przygotować jedną pracę, samodzielnie. Podkreślamy - tematem jest: Mój sen o Narnii. Prace powinny być pod każdym względem samodzielne. Nie powinny być kopiami fotosów z filmu czy ilustracji innych autorów. Pracę podpisujemy wyraźnie na odwrocie- imię, nazwisko i klasa. Na prace plastyczne czekamy do końca maja.

3. Urszulanki po drugiej stronie szafy - scenka lub piosenka przygotowana w grupie (np. klasie). Czekamy na zgłoszenia grup do końca kwietnia. Każda grupa będzie miała 3 minuty na zaprezentowanie swojej scenki lub piosenki.

początek strony

Program PolskaTurystyczna.pl ogłasza Konkurs "Przewodnik za przewodnik" dla bibliotek szkolnych. Zachęcamy, żeby uczniowie wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny, kiedy to lubią oni nieco "zboczyć" z drogi do szkoły, opisali oraz sfotografowali najciekawszą trasę turystyczną po swoim regionie, którą można przejść lub przejechać rowerem. Tekst powinien zawierać opis wytyczonej trasy, charakterystykę odwiedzanych obiektów i samodzielnie wykonane fotografie.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane w internecie, a sześć zwycięskich bibliotek szkolnych zostanie zaopatrzonych w książki i przewodniki opisujące atrakcyjne zakątki Polski - w formie nagrody głównej i pięciu wyróżnień.

Termin nadsyłania prac to 15 maja 2009 roku (na adres: biuro@polskaturystyczna.pl), a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 maja. 

Walenty - konkurs czytelniczy na Dzień Zakochanych 2009

Konkurs ten bezbłędnie rozwiązali:

Małgorzata Kampka I a LO, Marta Krupka II b G, Eryk Zimończyk III b G, Julia Więcko I a G, Anna Szwanda III c LO, Julia Kuczera I a LO, Aleksandra Popek II a G ...

Ogólnopolski konkurs FOTOGRAFICZNY dla uczniów i nauczycieli z cennymi nagrodami

Zrób zdjęcie swojej bibliotece. Pokaż, że jest to miejsce przyjazne, otwarte, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy i czujesz się dobrze. Po prostu, że biblioteka to dobre miejsce dla człowieka...

Dwa konkursy czytelnicze - do wyboru:

...bardziej dla Dziewczyn, ale nie tylko: ...bardziej dla Chłopaków, ale nie tylko:
Mięta, lawenda i wszystko inne...
Konkurs czytelniczy poświęcony książkom Ewy Nowak:

Wszystko, tylko nie mięta , Diupa, Krzywe 10, Lawenda w chodakach, Drugi, Michał Jakiśtam, Ogon Kici

Samochodem przez sensację

Konkurs czytelniczy poświęcony książkom Zbigniewa Nienackiego z cyklu: Pan Samochodzik

Pierwsze miejsce w konkursie Samochodem przez sensację zajął Maciej Burnagiel z klasy III a Gimnazjum, a drugie Magdalena Cyroń z klasy III b Gimnazjum. Uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich nagród - na apelu 11 grudnia 2008 roku. Jesteście Mistrzami!

Gratulacje!!

praca Anety Luty z I b LO Rejonowy konkurs plastyczny na LOGO biblioteki

z prawej praca Małgorzaty Kampka z klasy I a LO przygotowana na ten konkurs

z lewej praca Anety Luty z klasy I b LO przygotowana na ten konkurs

praca Małgorzaty Kampka z I a LO

Konkurs fotograficzny, który rozstrzygniemy uroczyście w Światowy Dzień Bibliotek Szkolnych (czwarty poniedziałek października):

Moje wakacje z książką

Do 22 września 2008 roku do biblioteki przynosimy zdjęcia, na powyższy temat (im większy format, tym lepiej). Zdjęcia wykonane samodzielnie, z zachowaniem wszelkich praw autorskich. Każdy uczeń może przynieść maksymalnie 3 zdjęcia, podpisane na odwrotnej stronie. Mile widziana także wersja elektroniczna - w formie pliku JPG.

Sami głosujecie - oceniając, które zdjęcie podoba Wam się najbardziej.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, oraz losowanie słodkiej niespodzianki wśród głosujących - w Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

początek strony

ROK SZKOLNY 2007/2008:

prezentacja multimedialna Konukrs czytelniczy dla uczczenia
Roku Zbigniewa Herberta

- plik w formacie Microsoft Word (250 KB)

W konkursie wzięła udział i dobrze odpowiedziała na większość pytań Katarzyna Meichsner z klasy II a LO

Gratulujemy Kasi!

Za rok postaram się przygotować ciekawsze konkursy...


Logo Turnieju Autorstwa Macieja Pańko z III a LO - Ekspert podał zagadnienia i przykładowe PYTANIA!

Turniej Klas na temat... Władcy Pierścieni Tolkiena!! - 5 lutego 2008 (wtorek - ostatki - Śledź)

Od Urszulanek po Mordor

ZOBACZ - ważne informacje od Eksperta (przykładowe pytania i zagadnienia)


Trzecia edycja międzyszkolnego konkursu poetyckiego - Daj mi słowo!

Konkurs międzyszkolny: Czego nie lubi książka na temat: jak szanować książki, jak ich nie niszczyć.

Trzy różne możliwe formy wyrazu:

  • graficzna (rysunek, komiks jednostronicowy, plakat w formacie A4)
  • słowna (hasło reklamowe, aforyzm, krótka rymowanka - do 12 wersów)
  • prezentacja multimedialna do 20 slajdów

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa prac konkursowych -  w lutym, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku

Więcej na temat konkursu - zobacz

Z okazji Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych ogłaszamy KONKURS!

Dwa tematy do wyboru:

1. Okładka mojej ulubionej książki
Na okładce powinien znaleźć się tytuł książki oraz imię i nazwisko jej autora. Format A4 lub A5. Technika dowolna - rysunek, kolaż, grafika komputerowa, zdjęcie, mozaika.

2. Zakładka do książki
Technika dowolna. (Np.: haft, plecionka, wyklejanka.)

szczegóły

więcej o konkursie

W kożuchu nie pływam - wakacyjny, ekologiczny konkurs fotograficzny

początek strony

ROK SZKOLNY 2006/2007:

W Krakowie na tropie Stanisława Wyspiańskiego
Konkurs czytelniczy dla uczczenia Roku Stanisława Wyspiańskiego i Roku Krakowa

Konkurs został bezbłędnie rozwiązany przez:

  • Andrzeja Homańczyka z II G - 11 V

  • Dominikę Belkius z I a G - 14 V

  • Monikę Piecha z I a G - 17 V

  • Dominikę Pniewską z I b LO - 21 V

  • Annę Nodzyńską z I a G - 17 V

  • Małgorzatę Kampka II G - 4 VI

Dominika, Monika i Ania

Dominika (dla towarzystwa z Patrycją)

Gosia i Andrzej


Zobacz - może to coś dla Ciebie? Konkurs na KOMIKS - jeśli znasz współczesny młodzieżowy język i masz wyobraźnię oraz talent plastyczny....


Dyskomania

Odpowiedzi:

  • Maciej Pańko II a LO (bardzo dobry wynik) - tylko 3 błędy
  • Patrycja Ryszka I b LO - 7 błędów
  • Kacper Lubszczyk II b LO - 9 błędów lub braków


na zdjęciu Patrycja Ryszka i Michał Gruszczyk

Szkolny Ekspert - Michał Gruszczyk z III b Gimnazjum

Konkurs czytelniczy dla miłośników cyklu książek Terrego Pratchetta: Świat Dysku


Nasi Gimnazjaliści w tak wielu różnych konkursach biorą udział i zdobywają wyróżnienia, nagrody, że trudno wszystkich wymienić...

Tu informacja o konkursie:


W roku 2007 Zgromadzenie Sióstr Urszulanek UR rozpoczyna obchody 200. rocznicy kanonizacji św. Anieli Merici oraz 150. rocznicy przybycia Urszulanek do Polski.

Obchodom będą towarzyszyły dwa konkursy dla uczniów naszych szkół:

KONKURSY JUBILEUSZOWE
z okazji 200 rocznicy kanonizacji św. Anieli Merici
oraz 150 lat od przybycia Urszulanek na ziemie polskie
(dla uczniów klas I-II Gim i I - II LO)

1. Historia polskich Urszulanek w latach 1857-2007
I etap - szkolny, w ostatnim tygodniu marca' 2007
II etap - Kraków, wrzesień' 2007

Obowiązuje:

- założycielka św. Aniela Merici
- rozwój dzieła - Unia Rzymska Zakonu Św. Urszuli
- Urszulanki w Polsce
- bł. Klemensa Staszewska

Każda klasa zgłasza do Wychowawcy minimum 3 osoby - do 6 lutego (wt).

2. "Moja szkoła"

- forma pisemna: 8 - 10 stron tekstu
- fotografia: 15, 5 cm x 21 cm
- prezentacja multimedialna: 10 - 15 min
- obraz: akwarela, kredka lub ołówek; format A-3

Prace należy wykonać i złożyć w sekretariacie szkoły do 27 października 2007r.


początek strony

Turniej klas o tematyce REGIONALNEJ - 26 marca 2007
(Rocznica Wyzwolenia Rybnika)
Śląsk w Urszulankach - Urszulanki na Śląsku


Mięta, lawenda i wszystko inne...
Konkurs czytelniczy poświęcony książkom Ewy Nowak:

Wszystko, tylko nie mięta , Diupa, Krzywe 10, Lawenda w chodakach, Drugi, Michał Jakiśtam, Ogon Kici

Konkurs bezbłędnie rozwiązała Joasia Brzezinka z klasy II b LO - na apelu 17 stycznia - wręczenie dyplomu i słodkiej nagrody.

Anioł - istota nieziemsko urszulańska

Konkurs Plastyczny dla Uczniów Zespołu Szkół Urszulańskich - organizowany przez Panią Joannę Kucharczak

Dyplomy i nagrody - apele w poniedzialek i wtorek
20 i 21 listopada (aula)

Gratulacje!!!

Książka na Ekranie
konkurs czytelniczy
poświęcony ekranizacjom literatury światowej i polskiej

Konkurs bezbłędnie rozwiązali:

  • Aleksandra Abrahamowicz II a LO

  • Anna Donocik I b G

  • Jan Froehlich II G

  • Andrzej Homańczyk II G

  • Małgorzata Kampka II G

  • Anna Rączka z I b G

  • Michał Jasłowski I b G

  • Adam Ledwoń III b G

  • Joanna Brzezinka II b LO

Adam, Andrzej, Gosia, Ania, Jaś, Ania i Michał

Joasia

Ola

początek strony

prace
konkursowe

HUMOR - SATYRA - zobacz zdjęcia LAUREATÓW konkursu
  • rysunek satyryczny (dowolna technika, format A4 lub mniejszy)

lub

  • krótka satyryczna rymowanka (do 10 wersów)

Tematyka:

  • książka
  • biblioteka
  • nasza biblioteka szkolna
  • regulamin naszej biblioteki szkolnej

Ważne!

Prace muszą być SAMODZIELNE, z poszanowaniem wszelkich praw autorskich.

(Pomysł konkursu - dzięki p. Elżbiecie Rafińskiej z Biblioteki Zespołu Szkół Budowlanych zainspirowanej artykułem w "Bibliotece w Szkole")

początek strony

Sprawdź odpowiedzi:
plik w formacie Microsoft Word (35 KB)

BENEDYKT - Konkurs czytelniczy poświęcony postaciom Świętego Benedykta oraz Papieża Benedykta XVI

- zobacz zdjęcia LAUREATÓW konkursu

(Maksymalnie można było zdobyć około 38 punktów).

Małgorzata Kampka z klasy II Gimnazjum - zdobyła 19 punktów
Paulina Franiczek z klasy I a Gimnajum - zdobyła 25 i 1/2 punkta
Karolina Falkiewicz z klasy I b Gimnazjum - zdobyła 34 punkty

początek strony

KONKURS RECYTATORSKI
poezji  KAROLA WOJTYŁY

NON OMNIS MORIAR

16 października 2006

Zobacz koniecznie: KONKURSY I TURNIEJE Z UBIEGŁYCH LAT !! początek strony

STRONA GŁÓWNA - kliknij! Biblioteka Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku / bibliofilur@poczta.onet.pl